Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

La Stampa: Serbi-Shqipëri, një turp i UEFA-s

La Stampa: Serbi-Shqipëri, një turp i UEFA-s

0 Komentet 🕔16.04.2015 - 13:36

Prestigjiozja italiane ”La Stampa” e cilëson si turpin e futbollit evropian ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Francesco Manassero kujton se takimi eliminator i Euro 2016 nuk përfundoi për shkak të trazirave të rënda në stadiumin e Beogradit dhe tani është radha e CAS-it të gjykojë ankimet për dënimet e marra nga komisionet e UEFA-s.

Në shkrimin e “La Stampa” kujtohet se edhe para se droni të fluturonte, mbi stadium mbizotëronte një atmosferë me publikun që ishte jashtë kontrollit.

Gabimi sipas tij qëndron te UEFA që lejoi të luhej një ndeshje e tillë, duke anashkaluar faktin se ishte një ndeshje e një niveli të lartë rrezikshmërie.

Pamjet filmike dokumentojnë qartë sipas “La Stampa”, se Kombëtarja e drejtuar nga Gianni De Biasi po luante në një ambient aspak miqësor ku pjesa më e madhe e lojtarëve u keqtrajtuan, sulmuan dhe fyen.

Duke u mbështetur te Fair Play, UEFA lejoi zhvillimin e takimit edhe pse diçka e tillë nuk ndodhi me Rusinë dhe Ukrainën apo me Spanjën dhe Gjibraltarin.

Ky është një autogol i UEFA-s lexohet në artikullin e gazetës italiane.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
15°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
9°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
14°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
16°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
12°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr