Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

KZQ përfundon rinumërimin në Lezhë, sot fillon rinumërimi në Shkodër

KZQ përfundon rinumërimin në Lezhë, sot fillon rinumërimi në Shkodër

0 Komentet 🕔22.07.2013 - 07:58

Në orët e vona të së dielës KQZ ka përfunduar rinumërimin e Lezhës me ruajtjen e mandatit të katërt nga PD-ja.

Nga rinumërimi i 248 qëndrave të votimit “Aleanca për Punësim Mirëqënie dhe Integrim” ruajti mandatin e katërt me një diferencë prej 800 votash përkundrejt koalicionit të majtë “ Aleanca për Shqipërinë Europiane”, vetëm me 3 mandate.

Ky vendim pati kundërshtime nga përfaqësuesit e PS, të cilët kërkuan më shumë kohë, gjë që nuk u mor parasysh nga KQZ.

Procesi u mbyll në orën 23:30 dhe KQZ miratoi me katër vota pro rezultatin e të gjith tabelave të rinumëruara.

Pas përfundimit të numërimit të KZAZ-së 15, KQZ ka miratuara rezultatin e 448 tabelave të rinumëruara gjatë 2 ditëve të fundit. Me marrjen këtij vendimi KQZ nis sot procedurën e çeljes së kutive në qarkun e Shkodrës, pas miratimit të kërkesës së Partisë Republikane.

/Rovena Dupi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214