Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kuvendi diskuton sot paketën fiskale dhe buxhetin e 2014-s

Kuvendi diskuton sot paketën fiskale dhe buxhetin e 2014-s

0 Komentet 🕔16.12.2013 - 11:05

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në orën 16:00 në seancë plenare për projekt ligjin për “Buxhetin e shtetit për vitin 2014” dhe “paketën fiskale”, debat që vazhdon prej ditësh në fushën e ekonomisë.

Ndërkohë paketën e re fiskale dhe projekt buxhetin për vitin 2014-të i miratuar të shtunën nga qeveria, parashikon rritje të pagës nga 20 deri në 25 % për 9 % të efektivëve të policisë së shtetit. Fondi për rritjen e pagave të policisë shkon në 10 milionë dollar. Gjithashtu në buxhet përfshihen dhe pagesa e detyrimeve ndaj biznesit në masën 39 miliardë lekë.

Sipas ministrisë së Financave në projekt-buxhet totali i të ardhurave parashikohet të jetë rreth 364 miliardë lekë, me një rritje prej 13% apo 42 miliardë krahasuar me vitin 2013. Ndërkaq duket se më këtë ritëm që ka ekonomia deri tani edhe gjatë vitit të ardhshëm rritja ekonomike parashikohet të jetë rreth 2 %.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214