Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kuvend betohen 4 deputetë të rinj të maxhorancës

Kuvend betohen 4 deputetë të rinj të maxhorancës

0 Komentet 🕔25.09.2014 - 12:36

Katër deputetë të rinj kanë bërë sot betimin në seancën plenare menjëherë pas dorëzimit të mandatit të katër deputetëve të fundit nga ana e maxhorancës.

Katër deputetët e rinj Ervin Bushati, Erjeta Alhysa, Luljeta Arapi dhe Anila Agalliu do të zëvendësojnë me mandatet e tyre Saimir Tahirin, Ermonela Felajn, Damian Gjinkurin dhe Ditmir Bushatin.

Ndarja e funksioneve të ministrit nga ai i deputetit ishte një premtim i socialistëve që nisi të aplikohej që në muajin dhjetor. Për të mos humbur shumicën mandatet u dorëzuan në grupe.

Të parët të cilët kanë dorëzuar mandatin ishin Ilirjan Celibashi, Englantina Gjermeni, Klajda Gjosha, Edmond Haxhinasto, Nasip Naço, Erjon Veliaj dhe Milena Harito. Pas tyre ishin Mimi Kodhelit, Lindita Nikolla, Arben Ahmetaj, Ilir Beqja.

Ndërkohë Ministra e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe ai për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi nuk kanë një mandate parlamentar

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214