Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Kush do që të ketë vetëm sukses, të bëhet fans i Bajernit!”

“Kush do që të ketë vetëm sukses, të bëhet fans i Bajernit!”

0 Komentet 🕔04.12.2014 - 11:52

Jurgen Klop ishte i ftuari special në hotelin “Frankfurter Hof”, ku mbajti leksion para 260 të pranishmëve dhe iu përgjigje pyetjeve të ndryshme rreth motivimit, udhëheqjes, titujve dhe golave.

Në këtë seminar trajneri i Borusias së Dortmundit ka pohuar se është bërë trajner më i mirë se para dy viteve. Lidhur me gjendjen aktuale të Borusias që gjendet në vend të fundit të kampionatit gjerman, ai ia hedh fajin dëmtimeve dhe golave të pësuar. Në bashkëbisedim kritikoi lojtarët fodullë dhe ironizoi Bajernin e Mynihut.

“Nuk e kisha parashikuar kaq keq. Por, prej 2-3 javësh nuk surprizohem më. Shkaqet? Shumë dëmtime dhe golat e pësuar, të cilët kanë qenë qesharakë. Ajo ndaj Frankfurtit ishte ndeshja më normale”, u përgjigj Klop pyetjeve në lidhje me krizën që ka kapluar Borusian.

Më pas Klop dha edhe një këshillë për tifozët: “Kush do që të ketë vetëm sukses, ka vetëm një shans: Të bëhet fans i Bajernit në mënyrë që të jetë i lumtur. Kjo është këshilla ime për tifozët e frustuar”.

Cilat do jenë kriteret e lojtarëve që do të marrë Klop në të ardhmen? “Një lojtar komplet idiot nuk kam për ta marrë më. Mu errën sytë kur disa prej lojtarëve më thanë se kishin hobi makinat dhe gjumin. Unë u tregova naiv që i mora përsëri. Por, s’ka për të ndodhur më. Edhe nëse disa mendojnë se 5 budallenj do na ndihmonin, ata s’do kenë vend tek unë”.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214