Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Kurum”, Dogana Elbasan i vjel kompanisë detyrimin doganor

“Kurum”, Dogana Elbasan i vjel kompanisë detyrimin doganor

0 Komentet 🕔21.10.2013 - 20:39

Dega e Doganës Elbasan, i ka vjelë kompanisë “Kurum” shumën e detyrimit doganor prej 72.244.585 lekësh.  “Drejtoria e Doganave bën të ditur se “Dega e Doganës Elbasan, me date 10.10.2013, për shkeljet e konstatuara gjatë kontrollit të magazinës doganore të kompanisë “Kurum Internacional”, ka marrë vendimet nr 138, 139 dhe 140, ku penalizon për kundravajtje administrative këtë kompani me 72.244.585 lekë detyrim doganor të munguar si dhe 216.733.755 lekë penalitete, në total 288.978.340 lekë.

Pak javë më parë Njësia e Antikontrabandës, strukturë e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, bllokoi magazinën doganore të kompanisë “Kurum”, pasi u konstatua se në të mungonte një sasi prej 4 mijë tonësh hekur, e pazhdoganuar. Burime të kësaj njësie bënë të ditur se sasia e hekurit ka dalë jashtë magazinës, në kundërshtim me legjislacionin përkatës dhe aktet normative në fuqi. Dyshohet se subjekti, me këtë veprim ka shmangur pagesën e TVSH-së, në vlerë 450 mijë euro.
“Kurum International” është kompani turke e vendosur në Shqipëri, e specializuar në prodhimin e hekur-çeliqeve dhe e ushtron aktivitetin në ambientet e privatizuara të Uzinave të Prodhimit të Hekur-Çeliqeve në Elbasan që prej vitit 2009.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214