Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kumbulla, një ilaç magjik

Kumbulla, një ilaç magjik

0 Komentet 🕔23.10.2013 - 10:00

Kumbulla shikohet si një ilaç i veçantë i cili sipas shkencëtarëve që kanë bërë testin e provës  pranë Universitetit të Floridës në Oklahoma kanë vërtetuar se konsumimi i dhjetë kumbullave të thata në ditë përmirëson dendësinë e eshtrave.

Autorët e studimit thonë se asnjë nga pemët e tjera nuk e ka pasur këtë efekt në dendësinë e eshtrave sikurse kumbullat. Rezultatet janë fituar pas studimit njëvjeçar të dy grupeve të femrave, njëri prej të cilave ka ngrënë kumbulla, dhe në fund ka rezultuar me dendësi më të mirë të eshtrave.

Fruti i kumbullës i konservuar në formë hashavi dhe i konservuar për prodhim komposto, kanë veti shëruese-lehtësimi në rastet e majasilit të brendshëm sidomos te zorra e trashë. Të ndihmon sikurse edhe me jashtëqitjen. Kumbullat janë mjaft të rëndësishme në ushqim. Vetitë shëruese të kumbullës ndikojnë në sëmundjet e veshkave, sëmundjet e mëlçisë dhe tek paraqitja e reumës.

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr