Kumanovë, mes të ndaluarve një shqiptar nga Shqipëria, foto të 6 pjestarëve të UÇK

0

 

te-arrestuarit

te-arrestuarit1

 

Policia Maqedonase ka publikon fotot e 6 personave të ndaluar nga grupi i të armatosurve, të cilët janë cilësuar si terroristë. Ndër të ndaluarit është edhe një shqiptar identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur.

Policia Maqedonase ka publikuar nje video me personazhet e ndaluar por nuk jepen emrat e tyre. Identitetit i shqiptarit të ndaluar nuk vbëht i ditur, ndërkohë që në ministrinë e Jashtme të Shqipërisë thuhet se pala shqiptare do të interesohet për pozicionin e shqiptarit të ndaluar.

Nga operacioi i policisë maqedonase, i cili u mbyll një ditë më parë mbetën të vrarë 22 persona, 8 policë dhe 14 nga rradhët e personave të armatosur.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here