Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

KUJDES! Kokoshkat shkaktojnë kancer në mushkëri

KUJDES! Kokoshkat shkaktojnë kancer në mushkëri

0 Komentet 🕔10.12.2013 - 14:19

Të konsumosh kokoshka është më e rrezikshme se sa të konsumosh cigare, zbulon studimi i specialictëve pas një demoncimi nga një qytetar 59-vjeçarë nga Kolorado në SHBA, i cili shpjegon se pas konsumitit me 2 pako kokoshka në ditë për një dekadë i janë shfaqur probleme. Ai kërkon dëmshpërblim për këtë ngjarje, e cila i ka vërshtirësuar shëndetin. Amerikania kërkon 7 milionë dollarë dëmshpërblim. Pas shqyrtimit të çështjes, gjykata vendosi pranimin e kërkesës dhe detyrimin e kompanisë për të dëmshpërblyer qytetaren.
Wayne Watson ka paditur një rrjet supermarketesh në Amerikë, “Kroger and Dillon Foods” si dhe një kompani prodhimi kokoshkash “Gilster-Mary Lee”, pas shqetësimeve që ka ndjerë, ku ka rezultuar se konsumimi i kokoshkave i ka dëmtuar mushkëritë. Ka studime, të cilat japin alarmin për rrezikun e kancerit në mushkëri pas konsumit të vazhdueshëm të kokoshkave. Nga studimi i ndjekur nga specilistët ata kanë zbuluar se shkaktari ka qenë një përbërës i pa shënuar në etiketë. Nga kërkimi rezulton se probleme nuk janë shfaqur vetëm tek Wayne Watson por më parë janë parë tek punonjësit e fabrikës.

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214