Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kryekomisioneri Fyle: Jo bojkotit të opozitës, ndikon në integrimin e vendit

Kryekomisioneri Fyle: Jo bojkotit të opozitës, ndikon në integrimin e vendit

0 Komentet 🕔29.09.2014 - 14:55

Kryekomisioneri për zgjerim Stefan Fyle referuar situatës politike në vend u shpreh se bojkoti i opozitës nuk ndihmon në integrimin e vendit. “Të dalësh nga Parlamenti dhe beteja politike të bëhet në rrugë, kjo nuk e ndihmon vendin për ecur në rrugën e integrimit dhe për të realizuar ambicjen e shqiptarëve për t’u integruar në Bashkimin Evropian”, tha Fyle, në një konferencë të përbashkët për media me Kryeministrin Edi Rama.

Fyle tha se i ka bërë thirrje qeverisë po ashtu edhe opozitës që të përdorin dritaren e hapur me qëllim që opozitë të ktheht në parlament, po ashtu edhe qeveria të sigurohet dhe të marrë masat në mënyrë që opozita të ketë çdo gjë që i nevojitet për të bërë punën e saj.
“Fitimtar në këtë moment nuk është kjo apo ajo parti, por fitimtare janë shqiptarët”, tha Fyle.

Nga ana tjetër Kreu i qeverisë, Edi Rama u shpreh se do t’i përgjigjet çdo pretendimi të opozitës me qëllim kthimin e saj në Kuvend. “Jemi të gatshëm të votojmë për ngritjen e çdo komisioni hetimor”, theksoi Rama.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214