Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Obama shtron iftar për besimtarët muslimanë

Obama shtron iftar për besimtarët muslimanë

0 Komentet 🕔26.07.2013 - 08:12

Presidenti i Shteteve të Bashkuara,  Barak Obama, ka shtruar mbrëmë një iftar në Shtëpinë e Bardhë për amerikanët muslimanë ndërmarrës, inovues teknologjikë dhe pionierë të mjekësisë.

Obama tha se Ramazani është kohë e reflektimit dhe rast për të demonstruar besnikërinë ndaj Zotit, nëpërmjet lutjes dhe agjërimit. Ai theksoi se muaji i Ramazanit është gjithashtu kohë për familjen dhe miqtë që të bashkohen.

Presidenti Obama theksoi se iftari në Shtëpinë e Bardhë është pjesë e traditës së shënimit të ditëve të shenjta të feve të ndryshme dhe diversitetit që  përcakton lirinë fetare në Shtetet e Bashkuara. Ky ishte iftari i pestë në Shtëpinë e Bardhë, mikpritës i të cilit ishte Presidenti Barak Obama.

/Shkëndije Çurri/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Chance of Shiu!
12°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore! Showers
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
1°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr