Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, katër emra në garë

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, katër emra në garë

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 11:57

Në Partinë Socialiste ka nisur gara për kreun e grupit parlamentar.

Fillimisht kjo detyrë i është propozuar Ben Blushit, deputetit të qarkut të Elbasanit, por ai e ka refuzuar. Ben Blushi e ka mbajtur më parë këtë post, por dha dorëheqjen kur 6 deputetë të grupit socialist thyen vendimin e grupit dhe votuan si President Bamir Topin.

Pas refuzimit të Blushit, në radhë për këtë post mësohet se janë 4 kandidatë: Gramoz Ruçi, Pandeli Majko, Taulant Balla e Blendi Klosi.

Ruçi mbetet sërish një kandidaturë që vazhdon të ketë përkrahjen e kolegëve të tij, për të kryesuar gjithë trupën ligjvënëse të socialistëve. Pandeli Majko pati një detyrë të rëndësishme këtë herë, pasi kryesoi listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Tiranës dhe Taulant Balla, aktualisht në postin e sekretarit të grupit parlamentar, është vlerësuar deri më tani për kontributet e tij. Blendi Klosi është një nga bashkëpunëtorët e afërt të kryetarit Rama dhe mjaft i vlerësuar sa i përket organizimit partiak.

Por do të jetë pikërisht mbledhja e parë e grupit, në nisje të legjislaturës së re më 9 shtator, e cila do të detyrohet të zgjedhë edhe drejtuesit e grupit.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
23°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/12°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/11°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
30°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr