Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Krasniqi: Të bëhet e qartë  ç’është  krimi ndaj njerëzimit !

Krasniqi: Të bëhet e qartë ç’është krimi ndaj njerëzimit !

0 Komentet 🕔03.06.2013 - 16:05

 

Gjykimi që po u bëhet ish-pjesëtarëve të UÇK-së është i padrejtë. Kështu ka deklaruar kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, ditën e sotme.  Ai ka thënë se krimet e luftës nuk mund të gjykohen kështu dhe se ka disa standarde që në Kosovë nuk po respektohen. Sipas tij, është e padrejtë që ish pjesëtarët e UÇK-së të ndiqen për krime lufte.

“Unë konsideroj që kjo që po ndodh në Kosovë nuk është krejt në standardet që ekzistojnë për vlerësimin e asaj se çka është krim lufte dhe se çka është krim ndaj njerëzimit, megjithatë drejtësia duhet ta thotë fjalën e vet qoftë për pafajësi qoftë për fajësi”,- tha Krasniqi.

Në lidhje me pikën për amnistinë e marrëveshjes Prishtinë- Beograd, kryeparlamentari tha se kjo marrëveshje do te trajtohet në seancë parlamentare.

 

 

/ Romina Qama /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214