Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

KQZ e Kosovës takim për zgjedhjet në Bruksel

KQZ e Kosovës takim për zgjedhjet në Bruksel

0 Komentet 🕔06.08.2013 - 10:52

Në kuadër të zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë u mbajt takimi i radhës i Grupit Punues për Zgjedhjet në Bruksel. Në këtë takim ishte edhe Valdete Daka, kryetare e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve të Republikës së Kosovës.

Synimi i këtij takimi ishte përcaktimi i mëtejshëm i rolit lehtësues të OSBE-së në mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale në Republikën e Kosovës që do të mbahen më 3 nëntor 2013, çështja e votimit nga jashtë Kosovës sipas ligjit për zgjedhjet dhe aspektet që ndërlidhen me rregullimin e listës votuese për katër komunat e veriut.

Në takim u fol edhe për nevojën e sensibilizimit për të marë pjesë në votime të qytetarëve të Kosovës në katër komunat me shumicë serbe në pjesën veriore të Kosovës. Qytetarët serbë të asaj pjese do të votojnë për herë të parë për institucionet legjitime të shtetit të Kosovës.

Për këtë arsye KQZ, në bashkëpunim me OSBE,  kanë rëne dakord që të organizohen fushata informuese për procedurat e votimit dhe pjesëmarrjen në zgjedhje.

Pala kosovare ka njoftuar se listat e votuesve janë duke u përfunduar dhe se synohet që të jenë gjithëpërfshirëse për të gjithë qytetarët e Kosovës me të drejtë vote dhe pa dallime sipas ligjit në fuqi dhe standardeve ndërkombëtare. 

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214