Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kostumografet e reja, ekspozitë në Universitetin e Arteve

Kostumografet e reja, ekspozitë në Universitetin e Arteve

0 Komentet 🕔12.07.2013 - 10:15

Universiteti i Arteve vijon me ekspozitat dhe koncertet e saj të shumta edhe pse është fundi i këtij sezoni në fakultet.

Studentët e Fakultetit të Arteve të Bukura gjatë këtyre ditëve kanë sjell jo pak krijimtari, ndërsa përgatitja për punët e tyre nuk ka reshtur.

Kostumet në çdo kohë kërkojnë mendim dhe artistet e reja kanë kthyer kokën pas në kohë për krijimet e tyre.

Kostumet popullore të traditave të ndryshme shqiptare të stilizuara me elemente moderne janë një inspirim më vete për  Viktori Hoxhën.

Ndërsa stilin e periudhës elizabetiane, kostumografia Matisa Arshia e ka materializuar me elemente romantike futuristike në formë dhe copa si mëndafshi.

Studentët aknë mundësi që punët e tyre t’i prezantojnë në mjediset e galerisë së artit FAB, gjithashtu ato tregojnë se pas përmbushjes së ëndrrave studimore janë në pritje se çfarë do të ndodhë nesër, dëshira e tyre është të  punojnë në teatër, por si opsion të mundshëm  shohin atelien.

Nga ana tjetër skicat dhe veshjet e prezantuara do të ekspozohen për dy ditë në galerinë FAB të Universitetit të Arteve.

/Sonila Qazimi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214