Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosovë, zgjedhjet mund të bojkotohen nga serbët e veriut

Kosovë, zgjedhjet mund të bojkotohen nga serbët e veriut

0 Komentet 🕔27.06.2013 - 09:41

Serbët e veriut mund të bojkotojnë zgjedhjet e nëntorit pasi nuk duan t’i japin legjitimitet pavarësisë së Kosovës.

Zëvendës drejtori i zyrës së Serbisë për Kosovën, Kërstimir Pantic ka theksuar se asnjë parti politike nuk mund ti ndalojë ata që të veprojnë ndryshe.

Ish-kryetari i komunës paralele të Mitrovicës tha se bojkotimi i zgjedhjeve nuk është gjë e ndaluar, dhe se nuk ekziston asnjë obligim ligjor që qytetarët duhet të marrin pjesë në ndonjë cikël zgjedhor.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr