Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosovë-SHBA, firmosin marrëveshjen për asistencë

Kosovë-SHBA, firmosin marrëveshjen për asistencë

0 Komentet 🕔12.07.2013 - 10:55

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe shefja e Misionit të USAID-it në Kosovë, Maureen Shauket, kanë nënshkruan sot marrëveshjen për asistencë ndërmjet SHBA-së dhe Republikës së Kosovës.

Me anë të kësaj marrëveshje Kosoava përfiton asistencë për Kuvendin, partitë politike dhe për qeverisje të mirë.

Presidenca përmes një deklarate për shtyp njoftoi se fushat programore që mbulohen me këtë marrëveshja janë: “Sundimi efektiv i ligjit”, “Baza makroekonomike për zhvillim”, ” Përmirësimi i ambientit afarist”, “Bujqësia”, “Lehtësimi i kredive dhe ndërmjetësimi financiar”, “Rinia, punësimi dhe pjesëmarrja”, ”Lidershipi transformues”, ” Zbutja e konfliktit”, “Energjia”, “Qeverisja e mirë“, ”Asistenca për Kuvendin” dhe “Mbështetja programore”.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr