Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosovë-Serbi, vazhdojnë bisedimet për zbatimin planit

Kosovë-Serbi, vazhdojnë bisedimet për zbatimin planit

0 Komentet 🕔07.05.2013 - 08:52

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë pritet të vazhdojnë edhe sot bisedimet për për implementimin e marrëveshjes. Maja Koçijançiç, zëdhënëse e shefes së diplomacisë evropiane, Ketrin Eshton, ka njoftuar sot se ekipet do vazhdojnë me dialogimin.

Përfaqësuesit e shteteve respektive u nisën dje drejt Brukselit me qëllim implementimin e planit të marrëveshjes, sqarimin për aktorët e zbatimit dhe pozicionimin e tyre, si dhe për afatet kohore.

”Ne theksojmë nevojën që marrëveshja të implementohet sa më shpejtë, në mënyrën e paraparë në marrëveshje, për çka pala kosovare është e gatshme dhe pret një gatishmëri të tillë edhe nga pala serbe dhe faktorët ndërkombëtarë, si KFOR-i dhe EULEX-i”, është shprehur pak para nisjes për në Bruksel, zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi.

Nga delegacioni i Kosovës përfaqësues janë: zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi, koordinatori për bisedime, Blerim Shala, kryeprokurori i Shtetit, Ismet Kabashi, kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Enver Peçi, si  dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214