Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosovë,  përfshihen në  trafikimin e njerëzve zyrtarët qeveritar

Kosovë, përfshihen në trafikimin e njerëzve zyrtarët qeveritar

0 Komentet 🕔22.06.2013 - 10:00

Me cilësimin e Kosovës si vend të  trafikimit dhe krimit të  organizuar dhe përfshirjen e zyrtarëve qeveritar në  këto krime, Komisioni i Sigurisë  së  Kuvendit të  Kosovës ka shprehur shqetësim ndaj raporteve të  Departamentit Amerikan të  Shtetit dhe raporti “Freedom House”.

Kreu i Komisionit të sigurisë së Kuvendit të  Kosovës, Ahmet Isufi ka sugjeruar nga komisioni kërkimin e informatave shtesë  nga Ministria e Brendshme për trafikiim e drogave, trafikimin e njerëzve dhe krimin e organizuar.

Ndërsa anëtari i Komisionit nga radhët e PDK-së , Fatmir Xhelili sugjeron që  Gjyqësori dhe Prokuroria të  rrisin dënimet, por kjo është kundërshtuar nga Rexhep Selimi i cili është  shprehur se Komisioni mund të  kërkoj përgjegjësi vetëm nga institucionet që  i mbikqyrëse, dhe jo të  ndërhyjnë  në  pushtetet e tjera.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr