Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosova vs. Veliaj, garë e ndërlikuar apo fitore e siguruar

Kosova vs. Veliaj, garë e ndërlikuar apo fitore e siguruar

0 Komentet 🕔17.04.2015 - 09:32

Alion Sulaj

Dy kampet kryesore politike janë shfaqur janë shfaqur me konkurrentë të fortë dhe me potenciale të larta intelektuale për bashkinë më të madhe në vend, atë të Tiranës.

Por nuk është vetëm Erjon Veliaj dhe Halim Kosova, pasi kemi  edhe dy kandidate te pavarur te cilet  ndikojne direkt ne elektoratet e te dy paleve.

Z. Kosova ish-minister i Shendetesis, z. Veliaj aktualisht ëhstë minister i Mireqenies  Sociale dhe i Rinisë, njëri me një karrierë të pasur profesionali, ndërsa tjetri me një karrierë më të pasur politike.

Profili

Halim Kosova

Lindur me 1954 ne Tiranë. Ne vitin 1977 mbaron studimet e larta  ne Fakultetin e Mjekesise. Ne 1985 perfundon nje ser tranjimesh ne universitetin  “La Sapienza” ne Rome, Itali. U angaxhua me Partinë Demokratike në vitin 2013. Eshte i martuar dhe ka 2 femijë.

Erjon Veliaj 

Lindur me 1979 ne Tiranë. Ka mbaruar shkenca politike ne SHBA, Grand Velly State. Nga viti 2003 deri ne 2007 ishte kryetar i Lëvizjes “Mjaft”. Ne 2011 u anëtaresua ne Partine Socialiste. Eshte i martuar.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr