Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosova nis përgatitjet për Festën e Muzikës

Kosova nis përgatitjet për Festën e Muzikës

0 Komentet 🕔19.06.2013 - 13:28

Ambasada e Francës në Kosovë në bashkpunim me Aleancën Franceze kanë filluar përgatitjet për organizimin e Festës së Muzikës për vitin 2013.

Kjo festë tashmë është bërë traditë që prej vitit 1982 nga Ministria e Kulturës së Francës dhe festohet prej 30 vjetësh më 21 qershor.

Festa e Muzikës në qytetin e Kosovës do të mbahet brënda tri ditëve në Prishtinë, Mitrovicë dhe me një koncert përmbyllës në Bulevardin “Nënë Tereza”.

Çdo vit më 21 qershor më shumë se 250 qytete në 100 vende të botës marrin pjesë në kwtw aktivitet tw rwndwsishwm tw muzikws. Franca ka qenë inisiatorja kryesore e këtij festivali që në vitin 1982, festë e cila karakterizohet nga një dinamikë tepër e fuqishme.

Muzikatët e çfarë do lloj zhaneri performojnë para publikut me këngë të ndryeshme. Aktiviteti kryesisht mbahet në ambjente të hapura ku hyrja është falas për të gjithë të pranishmit.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214