Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kosova: Gratë shtatzëna me kartë shëndeti

Kosova: Gratë shtatzëna me kartë shëndeti

0 Komentet 🕔06.06.2013 - 09:43

Ministri i Shëndetësisë, Halim Kosova, ka hedhur idenë që gratë shtatzëna të pajisen me kartë shëndeti.

Gjatë një takimi me përfaqësues të organizatës “Save the children”, ai tha se kjo kartë do të jetë një mbështetje për nënat e reja, gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes. “Kjo kartë shëndeti do të çojë në lehtësimin e procedurave të dokumentacionit, që duhet plotësuar në ekzaminimet ekografike dhe laboratorike”, tha Kosova.

Në këtë takim u prezantua raporti i “Save the children” për “Situata e nënave në botë”, që prezanton dhe gjetje në lidhje me situatën e nënave në Shqipëri.

Gjithashtu në këtë takim u diskutua dhe bashkëpunimi i ardhshëm dhe mundësitë konkrete të partneritetit në fushën e kujdesit me një focus më të veçantë komunitetet vulnerabël.

Karta e shëndetit pritet të jetë një nga bashkëpunimet më të afërta.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214