Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Korçë, pacienët e dehur dhunojnë mjekët

Korçë, pacienët e dehur dhunojnë mjekët

0 Komentet 🕔29.07.2013 - 09:34

Rastet e dhunës mes bluzave të bardha dhe pacientëve vazhdojnë të jenë të pranishme në spitalet shqiptare.  Mëngjesin e sotëm, dy të rinj kanë debatuar dhe kanë ushtruar dhunë mbi mjekët e spitalit të Korcës ndërsa kanë shkuar për të marrë ndihmë mjekësore.

Sipas burimeve lokale të policisë në spitalin civil të qytetit të Korçës,  kanë shkuar për t’u mjekuar  shtetasit: Jorgo Binjaku, 36 vjeç, lindur në fshatin Lavdar dhe banues në fshatin Ravonik të rrethit të Korçës, Gëzim Shaho, 35 vjeç, lindur e banues në fshatin Turan të rrethit të Korçës.

Mësohet se të rinjtë kanë qënë në gjëndje të dehur  dhe fillimisht janë konfliktuar me njëri-tjetrin në ambjentet e spitalit  dhe më pas kanë filluar të  grinden  me personelin mjekësor,përkatësisht me mjekët : D.R., 27 vjeç dhe F.M, 32 vjeç. Në konflikt e sipër pacienët e dehur kanë shkaktuar rrëmujë duke përplasur krevatët dhe sërumet e të sëmurëve.

Në njoftimin zyrtar të policisë së Korcës thuhet se me vajtjen e shërbimeve, konflikti është shuar dhe personat e sipërpërmendur janë shoqëruar në ambientet e policisë. Për këtë ngjarje të ndodhur nga DPQ Korçë është ngritur grupi hetimor dhe po vazhdon puna për kryerjen e veprimeve te plota procedurale.

/ Elta Liksenaj /

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214