Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Korçë, konflikt në parcelën e mollës, vritet 19-vjeçari

Korçë, konflikt në parcelën e mollës, vritet 19-vjeçari

0 Komentet 🕔13.10.2014 - 08:16

Një 19-vjeçar u vra me thikë mbrëmje e djeshme pas një sherri me një tjetër të ri për punën në parcelën e mollëve. Viktima Muhamed Çela është nga fshati Babam i Korçës, ndërsa idyshuar i krimit është 24-vjeçari Ervin Spaho banor në të njëjtin fshat.

Dy të rinjtë janë konfliktuar pas daljes nga puna, rreth orës 20:00, ku të bërtiturat janë dëgjuar edhe nga banorë të tjerë.  Këto të fundit kanë ndihmuar për të zbardhur motivin e ngjarjes. Sipas të dhënave të rinjtë punonin në parcelat e një bashkëfshatari të tyre duke vjelë mollë. Ato ishin të punësuar prej disa ditësh ndërkohë që kishin konflikte me njëri-tjetrin kush i bënte bisht punës.

Dyshohet se konflikti ka nisur në parcelat me mollë dhe më pas ka shkuar deri në përleshje. Kjo ka bërë që Ervin Spaho të nxjerrë një thikë duke qëlluar disa herë 19-vjeçarin. Goditjet e marra i kanë kushtuar jetën 19-vjeçarit, i cili ishte djalë i vetëm me dy motra. Për t’i ardhur në ndihmë familjes ai punonte ku të mundte në fshat.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policissë, e cila nisi hetimet dhe ka shpallur në kërkim autorin.

/Objektiv.al/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214