Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Korça në këmbë, Skëndërbeu  arrin histori  në Champions

Korça në këmbë, Skëndërbeu arrin histori në Champions

0 Komentet 🕔24.07.2013 - 10:02

Skënderbeu ka ndezur mbrëmë qytetin juglindor të Korcës dhe përfaqëson në mënyrën më të mirë të mundshme Shqipërinë në turin e dytë të Ligës së Kampioneve.  Nuk kanë mjaftuar 90 minuta lojë për të përcaktuar të kualifikuarin për më tej,  sepse goli nuk ka dalë në dritë.

Ka vuajtur shumë formacioni i Josës në këtë drejtim, duke qenë edhe mjaft i pafat sidomos në kohën shtesë dy herë nga 15 minuta, kur Pejic është bërë protagonist i dështimit para portës kundërshtare, ndërsa portieri serb i Neftcit ka qenë hero i vërtetë.

Ka qenë Nuredin Orelesi, ai që ka ngritur lart një stadium të tërë, të mbushur plot me tifozë, teksa ka realizuar pas shumë e shumë përpjekjesh e gabimesh në finalizim, duke u dhënë të tijve një kualifikim historik. Gjithcka ka ndodhur në minutën e 117-të, kur mesfushori i Skënderbeut,  e ka shfrytëzuar më së miri  topin e dhënë nga Morina, duke  lëshuar një predhë fluturimthi dhe topi i devijuar paksa edhe nga një mbrojtës mik, ka pushuar në rrjetën azere.

Loja mbyllet me rezultatin 1-0, duke i dërguar azerët në shtëpi të skualifikuar, ndërsa korcarët do të luajnë në turin e tretë ndaj Shakter Karagand.
SKENDERBEU 1 – 0 NEFTCI  
Golat: Orelesi 117
SKENDERBEU: Shehi, Gvozdenovic, Radas, Arapi, Ademir, Orelesi, Shkembi, S.Lilaj (Tomic 83′), G.Lika (Morina 77′), J.Sefa (Abazi 57′), Pejic. Trajner: Mirel Josa
NEFTCI: Stamenkovic, Silva, Mitreski, Bertucci, Cardoso (Sadygov 36′), Shukurov, Imamverdiyev (Abdullayev 72′), Ramos, Flavinho,  Ëobay, Platje (Yunuszade 91′). Trajner: Böyükağa Hacıyev
Gjyqtarë: P. Gil, P. Sadczuk, M. Borko ëski (Poloni)
Kartonë të verdhë: Arapi 33′, Abazi 60′, Pejić / Imamverdiyev 7′, Mitreski 53′, Yunuszade 96′, Ramos
Karton i kuq: Mitrevski 90+2′.

 

/Laugert Qosja/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214