Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Konflikti për pronën, banorët e mbrojnë  me armë

Konflikti për pronën, banorët e mbrojnë me armë

0 Komentet 🕔05.06.2013 - 14:45

Tiranë-Konflikti për pronësinë e një banese ka bërë që disa banorë të qëllojnë me armë ndaj përmbaruesve privat.

Ngjarja ka ndodhur  në rrugën “Fortuzi” në Tiranë ku banorët e shtëpisë private pretendojnë se prona u takon atyre.

Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes një prej banorve ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të përmbaruesve, fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar.

Menjëherë pas ngjarjes policia ka shoqëruar në komisarjat Artan Sadikun, si dhe ka sekuestruar armën e tij.

“Po na nxjerrin nga shtëpia me padrejtësi, me letra të falsifikuara. Kjo shtëpi është e jona. Ka patur një dhomë dhe një ahur. Zoti Rexhep Cali pretendon të marrë shtëpinë e babës tim. Kemi 8 muaj në terror, në presion. Jemi shkatërruar nga nervat. Unë jam anëtare e PD-së, kam punuar për këtë pushtet dhe po punoj akoma për t’i dhënë vota, dhe mua po më nxjerrin nga shtëpia,” u shpreh vajza e autorit të ngjarjes.

Nga ana tjetër familja Cali pretendon se ka dokumentet e nevojshme që vërtetojnë pronësinë e banesës

Sipas të dhënave këtu banonin 3 familje, të cilave u ishte dhënë 7 ditë afat për të lënë banesën, dy u larguan, por familja Sadiku nuk pranon të dalë. ‘’Ne vetëm po zbatojmë ligjet e shtetit”,- u shpreh Saimir Cali.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214