Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Konflikti me CEZ, Gjiknuri takim në Sekretariatin e KE-së

Konflikti me CEZ, Gjiknuri takim në Sekretariatin e KE-së

0 Komentet 🕔05.10.2013 - 08:37

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, zhvilloi një takim në Vjenë me drejtorin e Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë, Janez Kopac, si dhe me zëvendësin e tij, Dirk Buschle.

Takimi u përqendrua në një sërë çështjesh mes të cilave edhe vonesat e hasura në përshtatjen e bazës ligjore evropiane me kuadrin ligjor shqiptar. Një problem ky, i reflektuar edhe në raportin e përvitshëm të Sekretariatit për Energjinë.

Mes ministrit Gjiknuri dhe zyrtarëve të Sekretariatit u fol edhe për çështjen e konfliktit që Shqipëria ka tanimë me kompaninë CEZ Shpërndarje. Sekretariati ofroi ndihmë në trajtimin e të gjitha çështjeve të hapura dhe mirëpriti angazhimin e ministrit shqiptar për të kryer reformat e duhura në sektorin energjetik duke garantuar përputhshmëri me standardet e legjislacionit evropian.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Clear
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
27°/13°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Clear
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
27°/12°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Clear
30°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr