Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kompanitë gjermane investojnë në Azi

Kompanitë gjermane investojnë në Azi

0 Komentet 🕔19.02.2014 - 21:07

Instituti për Studime Ekonomike i Këlnit publikoi të hënën një raport, ku vihet në dukje se thellimi i shkëmbimeve ekonomiko-tregtare mes kompanive gjermane dhe atyre të Azisë Lindore dhe Jugore.

Sipas raportit, kompanitë gjermane po u kushtojnë gjithnjë e më shumë vëmendje investimeve në vendet e Azisë Lindore dhe Jugore.

Rreth 2/3 e vëllimit të përgjithshëm të investimeve gjermane në Azi kryhen në Kinë, Korenë e Jugut dhe Singapor.

Ndërkohë, investimet e drejtpërdrejta gjermane në Kinë zënë afro 1.3 % të GDP-së së Gjermanisë.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214