Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Komiteti i Helsinkit kërkon drejtësi për romët

Komiteti i Helsinkit kërkon drejtësi për romët

0 Komentet 🕔15.08.2013 - 11:05

Në lidhje me çështjen e familjeve rome ka reaguar sot edhe Komiteti Shqiptar i Helsinkit, duke i këkuar autoriteteve në vend ta trajtojnë problemin me drejtësi.

Komiteti ka kërkuar strehimin e romëve në kushte të përshtatshem si dhe ka shprehur kundërshtimin ndaj vendimit të Ministrisë së punëve dhe Çështjeve Sociale për strehimin e tyre në zonën e Kombinatit.

Sipaas deklaratës së bërë nga ky komitet, problemit duhet t’i jepet zgjidhje jo vetëm formalisht, por njëherë e përgjithmonë.

‘‘E vetmja gjë që romët po kërkojnë është zbatimi i Strategjisë kombëtare të miratuar nga vete qeveria’’, thuhet në reagim.

Për KSHH-në, pavarësisht ngjyrimeve të mundshme politike, nuk mund të mohohet prania e elementëve diskriminues në këtë çështje.

/Romina Qama/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
28°/17°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
20°/8°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of Shiu!
29°/16°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
30°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr