Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Komisioni Europian i shqetësuar për programin e përgjimit të SHBA

Komisioni Europian i shqetësuar për programin e përgjimit të SHBA

0 Komentet 🕔10.06.2013 - 14:59

Komisioni Europian shpreh shqetësim në lidhje me skandalin e përgjimeve në SHBA. Programi i mbikëqyrjes së SHBA-së, thuhet se mund të dëgjojë bisedat telefonike të amerikanëve, githashtu të kontrollojë përdorimin e internetit të të huajve që përdorin ”providers” amerikanë.

Komisioni Europian është i shqetësuar në lidhje me pasojat e mundshme për jetën private të qytetarëve të BE-së. Ne shpresojmë të marrim më shumë informacione dhe detaje mbi këtë temë nga autoritetet amerikane, u shpreh zëdhënësja Mina Andreeva, ndërkohë që zyrtarët e lartë amerikanë e kanë mbrojtur programin në fjalë.

Të premten, presidenti Barack Obama ka mbrojtur metodat kundër-terroriste duke thënë se amerikanët duhet të bëjnë disa zgjedhje në balancimin e privatësisë dhe të sigurisë. Ai u shpreh se programet janë të kontrolluara rreptësisht dhe të autorizuara nga Kongresi.

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
30°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on April 28, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/16°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 29, 2018
Clear
31°/15°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
24°/10°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on April 28, 2018
Chance of Shiu!
28°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 29, 2018
Clear
28°/13°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
28°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 28, 2018
Clear
29°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 29, 2018
Pjesërisht vranët
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr