Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Komisioni Europian i shqetësuar për programin e përgjimit të SHBA

Komisioni Europian i shqetësuar për programin e përgjimit të SHBA

0 Komentet 🕔10.06.2013 - 14:59

Komisioni Europian shpreh shqetësim në lidhje me skandalin e përgjimeve në SHBA. Programi i mbikëqyrjes së SHBA-së, thuhet se mund të dëgjojë bisedat telefonike të amerikanëve, githashtu të kontrollojë përdorimin e internetit të të huajve që përdorin ”providers” amerikanë.

Komisioni Europian është i shqetësuar në lidhje me pasojat e mundshme për jetën private të qytetarëve të BE-së. Ne shpresojmë të marrim më shumë informacione dhe detaje mbi këtë temë nga autoritetet amerikane, u shpreh zëdhënësja Mina Andreeva, ndërkohë që zyrtarët e lartë amerikanë e kanë mbrojtur programin në fjalë.

Të premten, presidenti Barack Obama ka mbrojtur metodat kundër-terroriste duke thënë se amerikanët duhet të bëjnë disa zgjedhje në balancimin e privatësisë dhe të sigurisë. Ai u shpreh se programet janë të kontrolluara rreptësisht dhe të autorizuara nga Kongresi.

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
15°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
9°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
14°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
16°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
12°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr