Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kombetarja jo e plotë , FIFA nxjerr probleme

Kombetarja jo e plotë , FIFA nxjerr probleme

0 Komentet 🕔03.09.2013 - 18:57

Amir Abrashi, Shkëlzen Gashi,Vullnet Basha dhe Agon Mehmeti mund të mos jenë në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi për ndeshjet ndaj Sllovenisë dhe Islandës. Katër lojtarët janë grumbulluar nga tekniku italian i Kombëtares shqiptare dhe kanë udhëtuar edhe drejt rezidencës së skuadrës sonë në Durrës, por sipas informacioneve ata mund të mos luajnë nëse nuk vjen në kohë leja nga FIFA.

Që të katër futbollistët më parë kanë luajtur për Shpresat e Zvicrës (Gashi, Abrashi dhe Vullnet Basha) dhe Suedisë (Agon Mehmeti), ndaj për t’u veshur kuqezi do duhet që më parë të merret një leje speciale nga FIFA. Sipas të gjitha gjasave, edhe për këta lojtarë do të ndiqet e njëjta procedurë si në rastin e Migjen Bashës, por nëse lojtari i Torinos priti shumë gjatë për të marrë përgjigjen e FIFA-s, këta të fundit do ta kenë disi më të thjeshtë, duke qenë se Basha u ka hapur disi rrugën dhe seanca gjyqësore në FIFA kthehet gati në formalitet.

Gjithësesi, lojtarët do të stërviten me ekipin dhe do të presin lejekalimin, i cili nëse vjen deri 1 orë e gjysmë para ndeshjes, do të thotë se lojtari mund të aktivizohet edhe në ndeshje zyrtare.

/Blerand Ismaili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214