Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kolegji zgjedhor pritet të shqyrtojë kërkesën ankimore të PD-së

Kolegji zgjedhor pritet të shqyrtojë kërkesën ankimore të PD-së

0 Komentet 🕔31.07.2013 - 08:47

Kolegji Zgjedhor pritet të shqyrtojë sot kërkesën ankimore të Partisë Demokratike për rinumërimin e të gjitha kutive në këtë qark.

Në ankimimin e saj PD kërkon rinumërimin e të gjitha kutive për shkak të shkeljeve të shumta të konstatuara gjatë numërimit në këtë qark.

“Partia Demokratike kërkon rinumërimin dhe rivlerësimin e fletëve të votimit të të gjitha qendrave të votimit në Lezhë. Praktikisht të njëjtat fletë që u panë në KQZ dhe u rinumëruan e rivlerësuan, t’i rivlerësojë e rinumërojë Kolegji, e t’i fusë në rezultat”, theksohet në kërkesën e PD-së.

Nga rinumërimi një javë më parë, PD pati një rritje të diferencës së votave mes dy koalicioneve nga 39 në 740. Vendimi i KQZ-së i 10 korrikut për qarkun e Lezhës çoi në ndarjen e mandateve, 4 për aleancën e djathtë dhe 3 për atë të majtë.

Dy ditë më parë, PS në një deklaratë për shtyp njoftoi tërheqjen nga kërkesa e saj ankimore për pavlefshmërinë dhe rivotimin në qarkun e Lezhës, me qëllim që t’i hapë rrugë certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve dhe mbylljes së shpejtë të procesit.

/Rovena Dupi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214