Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kinë, 27 viktima nga shpërthimi në një minierë

Kinë, 27 viktima nga shpërthimi në një minierë

0 Komentet 🕔13.05.2013 - 08:03

27 punëtorë kanë humbur jetën nga një shpërthim në një minierë qymyri në jugperëndim të Kinës. 81 minatorë u shpëtuan dhe 16 të lënduar janë dërguar në spital ku disa  prej tyre janë në gjendje kritike, si pasojë e djegieve të shumta dhe thithjes së gazit toksik.

Incidenti erdhi si pasojë e një shpërthimi gazi. Minierat kineze kanë numrin më të lartë të vdekshmërisë për shkak të korrupsionit, mungesës së rregullsisë dhe procedurave të dobëta operative.

Aksidentet tashmë janë të zakonshme pasi siguria është e neglizhuar nga krerët, të cilët shikojnë interesat e tyre. Kina është konsumuesi më i madh i qymyrit me rreth 70 për qind, për shkak të nevojave të saj për energji.

/Irida Vata/                                                                                                                                          

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214