Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kinë, rrëshkitje e tokës u marrin jetën 40 personave

Kinë, rrëshkitje e tokës u marrin jetën 40 personave

0 Komentet 🕔10.07.2013 - 12:27

Në provincën Sichuan në Kinë rreth 40 persona kanë gjetur vdekjen  dhe disa të tjerë të zhdukur si pasojë e rrëshqitjes së një mase të madhe toke. Ngjarja tragjike ndodhi në qytetin Zhongxing,pas shirave të rënduar që përmbytën në zonën ditët e fundit.

Nga rrëshqitjet kanë lëvizur rreth 2 km tokë dhe të paktën 11 shtëpi banimi. Nuk raportohet ende numri  i saktë i viktimave nga incidenti,por besohet se i tejkalon te 40 personat.

Ndërkohë, një ditë më parë një urë u rrëzua po në provincën Sichuan, ku 12 persona u shpallën të zhdukur.

/Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
7°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214