Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kinë, 35 të vdekur

Kinë, 35 të vdekur

0 Komentet 🕔29.06.2013 - 11:36

Ditën e mërkurë banorët që i përkasin fesë islame në krahinën e quajtur Xinjiang janë sulmuar nga 100 manifestues që konsiderohen se “terrorristë” ku kanë mbetur 35 persona të vdekur.

Të ashtuquajturit terroristë kanë sulmuar në qytetin Hotan persona të shumtë nënkërcënimin e armëve. Lajmi është bërë i ditur nga “Global Times”.

Policia ka qëlluar mbi manifestuesit duke shkaktuar një të vdekur dhe një të plagosur.

/Enkeleda Cami/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr