Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kina, 1.7 milionë USD për qeverinë shqiptare

Kina, 1.7 milionë USD për qeverinë shqiptare

0 Komentet 🕔23.01.2014 - 19:40

Kina do të jetë një ndër aktorët kryesorë në privatizimet strategjike në vendin tonë. Në Kuadrin e institucionalizimit të bashkëpunimit ekonomik mes Kinës dhe Shqipërisë u nënshkrua Marrëveshja e re e Bashkëpunimit Ekonomik e Teknik në bazë të cilës qeveria kineze jep një grant prej 1.7 milionë USD për qeverinë shqiptare. Ky fond do të përdoret për arsimin dhe investimet rajonale.

Ministri, Arben Ahmetaj, deklaroi se brenda këtij viti do të dyfishohet numri i kompanive kineze që operojnë në Shqipëri.

Ndërsa Ambasadori i Kinës në Shqipëri, Ye Hao, u shpreh se investitorët janë të interesuar sidomos për infrastrukturën dhe sektorin energjitik.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214