Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kilometrat e fundit për Volkswagenin legjendar (FOTO)

Kilometrat e fundit për Volkswagenin legjendar (FOTO)

0 Komentet 🕔10.12.2013 - 14:53

E prodhuar që në vitet ’50 makina Volkswagen Kombi ka ardhur në fund të jetës së saj. Makina është prodhuar masivisht përgjatë 60 viteve duke arritur një numër rekord, 10 milionë të tilla. Brazili është vendi i fundit ku këto makina prodhohen, ndërsa rregullat e vendit duket se nuk do të lejojnë më nxjerrjen në rrugë të saj. Makinat e prodhuara na Brazil do të duhet të kenë me detyrim air bag dhe sistem frenimi ABS, të cilin këto makina nuk mund ta kenë. Kompania e Volkswagen në Brazil do të shesë 1 200 modelet e fundit të mbetura kundrejt një çmimi simbolik prej 43 mijë euro.

/Objektiv.al/
1

href="http://objektiv.al/wp-content/uploads/2013/12/2.jpg">2

5href=”http://objektiv.al/wp-content/uploads/2013/12/3.jpg”>3

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr