Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Khabib Nurmagomedov rreh Conor McGregor: Rusia “duhet të pezullohet”

Khabib Nurmagomedov rreh Conor McGregor: Rusia “duhet të pezullohet”

0 Komentet 🕔07.10.2018 - 22:18

 

Sipas ish-fituesit të titullit UFC Dan Hardy, Khabib Nurmagomedov “duhet të pezullohet” dhe të hiqet nga brezi i tij për skenat e dhunshme pas fitores së tij ndaj Conor McGregor në UFC 229,_103757981_mcgregor

 

Nurmagomedov kërceu nga tetëkëndëshi dhe gjuajti një anëtar të ekipit të McGregor.

 

“Unë nuk shoh ndonjë mënyrë tjetër rreth saj,” tha Hardy.

 

“Veprimet e tij pothuajse çuan në një trazirë në shkallë të plotë të arenës.”

 

Kampioni  Nurmagomedov, nga Republika Ruse e Dagestanit, kërkoi ndjesë pas incidentit, por përmendi bisedën para ndeshjes në të cilën McGregor “foli për fenë time, foli për vendin tim, foli për babanë”.

 

“Për fat të keq, ai do të pezullohet për një periudhë kohore, që do të thotë se brezi ndoshta do të hiqet nga ai”, tha Hardy. Pastaj do të shohim numri një konkurrent] Tony Ferguson përballet me dikë tjetër për titullin vakant”.

 

Hardy tha se UFC dhe Komisioni Shtetëror Atletik i Nevadës (NSCA), që sanksionuan ndeshjen,  kanë disa “vendime të mëdha për të marrë tani”.

 

NSCA tashmë i ka ndaluar bagazhet e Nurmagomedov ndërsa tashmë po heton incidentin, raporton BBC.

 

/objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214