Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

KESH: Vera me furnizim të plotë energjie

KESH: Vera me furnizim të plotë energjie

0 Komentet 🕔17.06.2013 - 19:30

Kjo verë do të rezultojë pa ndërpreje të energjisë elektrike ka deklaruar sot Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare.

Sipas Kreut të KESH-it, Halit Velaj, rezervat në kaskadën e lumit Drin janë të mjaftueshme, ata kapin shifrat 1.5 milionë kilovat/orë dhe se për të ruajtur këtë rezervë gjatë muajve të nxehtë, janë  ndërprerë eksportet e energjisë.

“Sot që ne flasim kemi një rezervë energjetike në kaskadën e Drinit, rreth 1,5 miliardë kv, e cila na bën optimist, pasi garantojmë sezonin e verës dhe atë turistik pa ndërprerje të energjisë. Furnizojmë CEZ në çdo moment me të gjithë sasinë e nevojshme”, deklaroi Velaj

Gjithashtu Kreu i KESH-it shtoi se nga eksporti i energjisë u grumbulluan rreth 30 milionë euro, të cilat u përdorën për të kompensuar 60% të familjeve të prekura nga përmbytjet e hapjes së digave. 

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214