Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kërkesa të shumta për iPhone 6, Apple po bën gati 68 milionë njësi

Kërkesa të shumta për iPhone 6, Apple po bën gati 68 milionë njësi

0 Komentet 🕔11.07.2014 - 10:37

Të gjithë po presim me padurim se di do të jetë modeli më i r ri i iPhone 6, i cili ka filluar të prodhohet këtë muaj ndërsa Apple pritet ta prezantojë atë në shtator të këtij viti, dhe sipas disa burimeve thuhet se kompania më e madhe amerikane do të prodhojë një sasi masive të telefonave të saj të ri, për ta përballuar kërkesën e madhe nga përdoruesit.

Sipas një raporti të ri thuhet se Apple tashmë i ka bërë porositë tek furnitorët e saj, Foxconn dhe Pegatron, të cilëve u ka kërkuar që të krijojnë 68 milionë njësi të iPhone 6, dhe mësohet se kjo është vetëm porosia e parë e telefonit që pritet ta pushtojë botën.

Apple do ti lançojë dy versione të ndryshme të iPhone 6, njërin me ekranin prej 5.5” dhe tjetrin, i cili pritet të quhet iPhone Air, me ekranin prej 4.7”.

Gjenerate e re e iPhone 6 pritet të jetë më rezistues ndaj thyerjeve apo gërvishtjeve.

Pritet që iPhone 6 ta sjell versionin e ri të TouchID, skanerit të gishtave që thuhet se do të jetë më i saktë, dhe më i qëndrueshëm sesa versioni paraprak. Prezantimi i iPhone 6 pritet të ndodhë më 9 shtator, ndërsa shitja do të fillojë më 19 shtator, fillimisht në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar.

/ Izabela Zavalani /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr