Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

KE i kërkon Bullgarisë pezullimin e ndërtimit të “South Stream”

KE i kërkon Bullgarisë pezullimin e ndërtimit të “South Stream”

0 Komentet 🕔04.06.2014 - 08:50

Komisioni Evropian i kërkoi sot Sofjes të pezullonte ndërtimin e gazsjellësit “South Stream” në territorin e saj, duke argumentuar se rregullat evropiane për tregjet publike nuk ishin respektuar nga ana e Bullgarisë.

”Komisioni u ka drejtuar një letër paralajmërimi autoriteteve bullgare, etapa e parë e procedurës së shkeljes për pezullimin e ndërtimit të seksionit të ‘South Stream’ mbi territorin bullgar”, njoftoi Komisioni.

“Preferenca e dhënë për kompanitë ruse dhe bullgare pa publikimin e tenderit në Fletoren Zyrtare të BE-së është një shkelje e qartë e rregullave të BE-së për prokurimin publik”, shpjegoi Sabine Berger, zëdhënëse e Komisionerit të
Energjisë, Gunther Oettinger.

“Komisioni kërkoi shpjegime dhe pezullimin e punimeve përderisa diskutimet nuk kanë përfunduar ende”, saktësoi ajo.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214