Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

KE i kërkon Bullgarisë pezullimin e ndërtimit të “South Stream”

KE i kërkon Bullgarisë pezullimin e ndërtimit të “South Stream”

0 Komentet 🕔04.06.2014 - 08:50

Komisioni Evropian i kërkoi sot Sofjes të pezullonte ndërtimin e gazsjellësit “South Stream” në territorin e saj, duke argumentuar se rregullat evropiane për tregjet publike nuk ishin respektuar nga ana e Bullgarisë.

”Komisioni u ka drejtuar një letër paralajmërimi autoriteteve bullgare, etapa e parë e procedurës së shkeljes për pezullimin e ndërtimit të seksionit të ‘South Stream’ mbi territorin bullgar”, njoftoi Komisioni.

“Preferenca e dhënë për kompanitë ruse dhe bullgare pa publikimin e tenderit në Fletoren Zyrtare të BE-së është një shkelje e qartë e rregullave të BE-së për prokurimin publik”, shpjegoi Sabine Berger, zëdhënëse e Komisionerit të
Energjisë, Gunther Oettinger.

“Komisioni kërkoi shpjegime dhe pezullimin e punimeve përderisa diskutimet nuk kanë përfunduar ende”, saktësoi ajo.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 19, 2018
Clear
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 20, 2018
Clear
27°/11°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 21, 2018
Clear
24°/10°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 19, 2018
Clear
23°/11°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 20, 2018
Clear
22°/8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 21, 2018
Clear
23°/9°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 19, 2018
Clear
22°/11°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 20, 2018
Clear
23°/8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 21, 2018
Clear
23°/8°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr