Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kasapët: shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, por përsëri e nxjerim në treg

Kasapët: shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, por përsëri e nxjerim në treg

0 Komentet 🕔09.01.2019 - 10:33

“Duke qënë se mishi është një produkt me vlerë monetare në treg, fakti që mund të jëtë i sëmurë nuk na ndalon të mos e nxjerim ne treg`, është shprehur kështu nja kasap në SHBA.

Ne mendojmë se duke blere produkte mishi tek kasapet mund të jënë me cilësi më të mirë se sa në supermarket, por jo gjithmonë ndodh kështu.

Një studim në SHBA, tregon statistika shqetësuese të mishit të paketuar dhe produktet e tij. Ka nxjerrë në pah një përqindje të  lartë e mishit të kalit të përzier me mishin e derrit ose të vicit.

E vetmja gjë që mund ta ndalojë është prodhimi vetë i gjithckaje, pasi gjendra tumorale mund të gjenden edhe tek perimet dhe frutat.

der

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214