Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kasami refuzon Shqipërinë: ‘’Dua të luaj për Zvicrën’’

Kasami refuzon Shqipërinë: ‘’Dua të luaj për Zvicrën’’

1 Comment 🕔24.08.2013 - 17:39

Talenti shqiptar Pajtim Kasami, i cili luan në Premier League për skuadrën angleze të Fulham, nuk do të veshë fanelën kuqezi por atë të Zvicrës.

21 vjeçari ka qenë mjaft i përfolur në median shqiptare, të cilat, e kanë parë si objektiv të radhës për trajnerin e kombëtares De Biasi, por zërat kanë mbërritur gjer në shtetin zvicerian, të cilët kanë nisur menjëherë fushatën e moslejimit të largimit të një tjetër talenti.

E përditshmja zvicerane ‘’Blick’’ shkruan se në  mediat shqiptare thuhet se Kasami do të luajë për kombëtaren kuqezi. Ndërkohë menjëherë ka ardhur dhe reagimi nga vetë lojtari, i cili është shprehur për këtë gazetë: “Raportet janë të rreme. Unë kurrë nuk kam folur me gazetat shqiptare dhe kurrë nuk kam folur me federatën atje. Por natyrisht, unë dëgjoj nga Shqipëria se do të më donin mua në kombëtare, por unë dua të luaj për Zvicrën. Kam pasur një bisedë të gjatë me trajnerin e kombëtares Otmar Hitzfeld para festave, i kam thënë se do të luaj për Shqipërinë vetëm nëse Zvicra nuk ka plan për mua”, është shprehur talenti shqiptar Kasami.

/Elona Tereziu/

1 Komentet

  1. 🕔 21:39, 27.Aug 2013

    Arben

    Kurr mo mos ardhsh! Ngeli Shqiperia per ty… Pfffff

    reply comment

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
23°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/12°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/11°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
30°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr