Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kartat e identitetit dështojnë në verifikim

Kartat e identitetit dështojnë në verifikim

0 Komentet 🕔18.06.2013 - 13:00

KQZ gati të pranojë dështimin e radhës, kësaj here për verifikimin e kartave të identitetit. Nëse projekti më i kushtueshëm deri më tani shpallet zyrtarisht i dështuar Kompania spanjolle do të fitojë 2.660.955,00 euro ose rreth 90 % të shumës totale. Ka qenë gazeta Panorama ajo e cila ka zbardhur raportin e Kompanisë Spanjolle të dërguar pranë KQZ-së.

Kjo Kompani fajëson KQZ-në se kjo e fundit nuk i ka kërkuar specifikime teknike që të mundësonte një sinjal “alarmi” në rastet kur do të hasej votimi i shumëfishtë në qendrat e votimit në Tiranë.

“Vërtet gjetja e publikimeve të votuesve në QV të ndryshme kryhet pas procesit të votimit. Ky zbulim kryhet duke përfunduar procesi. Pas ngarkimit të kartave të memories në sistemin qendror, në përputhje me kërkesat e KQZ, specifikuar në kushtet e tenderit, në pikën 7 të paragrafit “Operacion of EVS”, ku tregohet se pas përfundimit të procesit dhe pas leximit të pajisjeve elektronike në KQZ dërgohet raporti respektiv për zbulimin e votimit të shumëfishtë. Është e qartë që ky funksion nuk është pjesë e projektit të kërkuar dhe prandaj nuk është implementuar”, thuhet në raportin e paraqitur KQZ-së.

/Erzen Carja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214