Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Karota dhe dobitë e saj mjekësore

Karota dhe dobitë e saj mjekësore

0 Komentet 🕔15.08.2013 - 12:55

Karota është një ndër perimet e pazëvendësueshme për shëndetin e njeriut. Një nga sëmundjet e shumta që ajo shëron është anemia.

Ajo rregullon pastrimin e gjakut. Konsumimi i dy karotave në ditë dhe përdorimi i saj gjatë ushqimeve ditore është efektive në luftimin e anemisë.

Karota gjithashtu ndihmon në largimin e reumatizmës, duke konsumuar lëngun e saj çdo ditë dhe ndihmon në largimin e sëmundjeve të syrit, pasi edhe vetë brendësia e karotës ka formën e syrit.

/Irida Vata/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
2°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214