Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kanadasë, shpetojnë 41 të ngujuarit në akull

Kanadasë, shpetojnë 41 të ngujuarit në akull

0 Komentet 🕔28.06.2013 - 11:28

Grupi i turistëve dhe gjuetarëve, që ishin të ngujuar në akujt e Kanadasë veriore janë kthyer shëndoshë e mirë mbrëmjen e së mërkurës.

Ky grup ishte i përbër nga 31 persona të cilët ishin nisur për një aventurë arktike dhe 11 gjuetarët Inuit, kishin mbetur të ngujuar në zonën veriore të ishullit Baffin, kur një masiv akulli ishte shkëputur dhe u kishte zënë rrugën paraditen e së martes.

Njëri nga turistët, Grace Liau nga Boston ka rrëfyer për mediat lokale se ngujimi i tyre erdhi si pasojë e motit të keq dhe vetëm pas thirrjes për ndihmë, ushtria kanadeze arriti t’i shpëtonte nga angazhimi i ushtrisë së saj me helikopterë.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr