Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Kadeli reagon ndaj Palokës: Kontratën e kisha me Berishen

Kadeli reagon ndaj Palokës: Kontratën e kisha me Berishen

0 Komentet 🕔31.10.2013 - 11:46

Gjovalin Kadeli do të zyrtarizojë sot kalimin tek Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI). Ai do të dorëzojë në Byronë e Kuvendit, kërkesën për të kaluar në grupin parlamentar të LSI, duke u larguar përfundimisht nga PD.

Kryetari Ilir Meta, ka deklaruar se deputeti Gjovalin Kadeli është i mirëpritur në LSI dhe se kalimi i tij tek kjo forcë është i natyrshëm, pasi ai i përket së majtës.

Ndërkohë, pas deklaratës së Gjovalin Kadelit se do të largohej nga PD, mbrëmë reagoi edhe kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, i cili ka qenë i ashpër në deklaratat e tij.

Kadeli i është përgjigjur dhe kreut të grupit PD-së, Edi Paloka duke i thënë se kontratën e kishte me Sali Berishën dhe jo me atë

“I them Palokës të jetë i kujdesshëm me deklaratat e tij, por nuk i vë edhe shumë faj, pasi ditën e sotme ai është zgjuar me një deputet më pak. Ka qenë ai person që e ka shkatërruar PD-në e Lezhës, duke emëruar drejtues institucionesh në këmbim të parave. Ky ishte shkaku që PD humbi zgjedhjet e 23 qershorit. Kontrata ime ka qenë me ish- kryeministrin Sali Berisha i cili është një burrë i respektuar nga ana ime. Jam kthyer në gjenezën time për të cilën kam kontribuar prej vitesh”- tha Kadeli.

Grupi parlamentar i LSI-së zgjerohet në 19 deputetë, ndërsa mazhoranca në total arrin në 85 deputetë. Opozita zbret në 55 deputetë.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214