Juventus dorzohet, Jovetiç nuk vjen

0

Drejtori gjeneral i Juventusit, Xhuzepe Marota, është dorëzuar nga përpjekjet për transferimin e Stefan Jovetiçit nga Fiorentina.

Malazezi 23-vjeçar ka qenë objektivi kryesor i Juventusi që prej dy vitesh, por përshkak të mardhënieve jo të mira midis klubeve Vjollcët nuk kanë lëshuar pe.

“Jovetiç nuk do të vijë këtu falë raporteve, të cilat të gjithë i dinë, që ekzistojnë mes nesh dhe Fiorentinas. Ajo që nuk ndodh sot, nuk mund të ndodhë nesër, vetëm në rast se Fiorentina na jep si huazim pa pagesë”, ka deklaruar Marota.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here