Jurgen Klop: Bota është me ne

0

Jurgen Klop e gjen gjithmonë një rrugëdalje për të suprizuar dhe për të bërë deklarata bombastike. Në prag të finales së madhe, trajneri i Dortmundit, Jurgen Klop ka folur për mediat gjermane, ato angleze dhe italiane. Në deklaratat e tij ai ka ironizuar skuadrën kundërshtare  Bayern Munchen, duke i krahasuar ata me personazhin me të keq në filmin Xhejms Bond, “Skyfall”.

”Do të thoja se Bajerni i ngjan më shumë personazhit të keq tek filmi i fundit i “James Bond”ndërsa ne jemi të mirët, pra personazhi i mirë i historisë. E gjithë bota e di kush jemi ne dhe që kemi nje program të jashtëzakonshëm. Një program që brenda pak vitesh do të na bëjë ne skuadrën më të mirë në botë”, ka thënë Klop.

/Klajdi Lleshi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here