Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Junker zgjidhet në krye Komisionit Europian

Junker zgjidhet në krye Komisionit Europian

0 Komentet 🕔16.07.2014 - 13:01

Jean Claude Juncker me 422 vota pro, nga 729 vota në total,  zgjidhet në postin e presidentit të Komisionit Europian. Ish-kryeministri i Luksemburgut do të nisë ushtrimin e detyrës në  nëntor.

Gjatë një deklarate para eurodeputetëve në Parlamentin Europian, ai u zotua se Komisioni Europian do të jetë një trup politik dhe jo thjesht një shërbim civil i Europës. Jean Claude Juncker është kandidat i Partisë Popullore Europiane, e cila fitoi zgjedhjet në Bashkimin Europian.

Sipas “Zërit të Amerikës”, presidenti i ri i KE-së, premtoi një program investimesh publike dhe private prej 300 miliardë dollarësh gjatë tre viteve të ardhshme. “Ne kemi nevojë për një riindustrializim të Europës. Do të dëshiroja që gjatë tre viteve të ardhshme, të kemi mobilizuar 300 miliardë dollarë si investime publike dhe private. Ne do ta bëjmë këtë dhe unë do të isha mirënjohës nëse Parlamenti do të më përkrahte në këtë çështje”, – tha ish-kryeministri 59-vjeçar.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
27°/13°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Pjesërisht vranët
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
28°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
27°/11°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Pjesërisht vranët
24°/10°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
28°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr